Czy wiesz, że na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia masz kilkanaście sekund? Po tym czasie Twój rozmówca poświadomie wyrabia sobie ocenę Twojej osoby - ocenę, którą bardzo trudno później zmienić!

Chociaż Twoja rodzina goszcząca będzie już “znała” Cię z dokumentów, które otrzyma, do rozmowy video zawsze warto starannie się przygytować. O czym powinnaś pamiętać?

Strefa czasowa

Pamiętaj, że rozmawiasz z kimś - być może - z drugiego końca świata i czas, wskazywany na jego zegarze, może być zupełnie różny od naszego. Umawiając się na rozmowę kwalifikacyjną zwróć uwagę, na którą się umawiasz, i według której strefy czasowej.

Poznaj ich!

Otrzymasz formularze, w których znajdziesz charakterystykę swojej potencalnej rodziny goszczącej - przeczytaj je! Zanim przystąpisz do rozmowy, zapisz sobie wszystkie pytania, jakie nasunęły Ci się na myśl podczas lektury. Podczas rozmowy z rodziną goszczącą daj im do zrozumienia, że się nimi interesujesz - zadawaj pytania, opowiedz o sobie, poproś ich o dodatkowe informacje. Zapytaj o dzieci - z nimi też porozmawiaj!