Jeżeli chcesz, by Twój pobyt w ramach programu Au Pair przebiegał bez żadnych niesnasek, warto ustalić wszystkie szczegóły Twojego pobytu jeszcze przed wyjazdem. Pamiętaj, by podczas rozmowy wideo z rodziną zadać jej wszystkie dręczące Cię pytania i rozwiać wszelkie niejasności. Upewnij się, że zarówno Ty, jak i rodzina goszcząca, zaakceptowaliście wspólnie ustalony podział obowiązków i będziecie go respektować.

Wszystkie rodziny proponowane przez AuPair.pl przechodzą rozmowę kwalifikacyjną i procedurę aplikacyjną zbliżoną do tej, którą przechodzi Au Pair. Można więc być pewnym, że rodzina taka nie jest przypadkowa, że wie, w jakim programie bierze udział, jakie są jego zasady i warunki. Ważne jest jednak, by obie strony miały pełną świadomość, w czym biorą udział.

Co powinno zostać ustalone jeszcze przed rozpoczęciem programu?

Jakich zadań powinna się podejmować Au Pair i ile czasu powinny jej zająć? Chociaż w praktyce zazwyczaj plan Au Pair jest niezwykle elastyczny i przy odrobinie dobrej woli z obu stron nie ma problemu z dostosowaniem terminów, warto ustalić pewien ramowy porządek rzeczy. Pomoże Ci to zaplanować inne Twoje zajęcia, takie jak kurs językowy, zwiedzanie okolicy czy wspólne wyjścia z nowymi znajomymi.

Na kiedy zaplanowany jest Twój czas wolny? Jakie są Twoje godziny pracy, kiedy nie pracujesz?

Ustalenie, kiedy masz czas wolny, a kiedy jesteś niezbędnie potrzebna swojej rodzinie goszczącej, ułatwi Ci planowanie - zarówno to krótkoterminowe, jak i długoterminowe.

Kiedy będziesz uczestniczyć w kursie językowym?

Bez względu na to, czy jesteś zobowiązana do uczestniczenia w kursie językowym przez wymagania programowe Twojego kraju goszczącego, czy też nie, dodatkowe zajęcia pozwolą Ci pojąć zasady języka Twojego kraju goszczącego i nabrać płynności językowej. Musisz mieć na nie czas!