Jak mogę poradzić sobie z tęsknotą ?

Tęsknota jest zupełnie naturalnym i normalnym syndromem podczas pierwszych tygodni a nawet miesięcy pobytu Au Pair. W trakcie przygotowań do wyjazdu i na samym początku jesteś najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, a niedługo potem zaczynasz odczuwać w mniejszym lub większym stopniu tęsknotę. Czasem uczucie to jest zupełnie irracjonalne, na przykład na zakupach, podczas których nie udało Ci się kupić selera, bo okazuje się, że na zachodzie USA nie jest to popularne warzywo.

Jednak czasem z góry wiadomo że będzie ciężko podczas np. zbliżających się świąt, których nie spędzisz z ukochanymi rodzicami, rodzeństwem czy dziadkami. Pamiętaj, że są sposoby na poradzenie sobie z tym problemem, i poniżej znajdziesz kilka metod:

 - Spraw, żeby Twój nowy dom był domem. Nie przysiadaj zbyt często przy telefonie czy telewizji.
 - Pamiętaj aby nawiązywać nowe znajomości i przyjaźnie. Będąc Au Pair spotkasz wiele innych Au Pair, które będą borykać się z tym samym problemem, w którym możecie się wspólnie wspierać np. poprzez wspólne spotkania, wycieczki, wyjścia.
 - Podczas trwania programu spotkasz także wiele innych osób zarówno z kraju goszczącego jak i innych zakątków świata. Spotkania a także kontakt z ludźmi w znacznym stopniu pozwoli zapanować nad tęsknotą przerób ten temat osobiście.
 - Usiądź ze sobą i ze sobą porozmawiaj, odpowiedz sobie na pytania dlaczego i za czym właściwie tęsknisz? Czego Ci brakuje? Pociesz siebie jak najlepszego przyjaciela i realnie wytłumacz sobie zalety twojego wyjazdu. Pamiętaj, że nie uczestniczysz w programie z przymusu, i że zawsze możesz wrócić wcześniej, okazując rodzinie goszczącej dwutygodniowe wypowiedzenie.
 - Skontaktuj się z osobami, za którymi tęsknisz. W dzisiejszych czasach takie aplikacje jak Skype, WhatsApp czy Viber pomimo odległości pomogą Ci być bardzo blisko z bliskimi.
 - Ugotuj coś smacznego co kojarzy Ci się z domem. Zagranicą a szczególnie daleką, okazuje się, że potrawy, które w domu były zwykłymi, nieszczególnymi teraz będą wyjątkowo smaczne i dostarczą przyjemnego uczucia, które powiążesz z domem.