Gratyfikacja finansowa, otrzymywana przez Au Pair, nie powinna być traktowana jako wypłata - Au Pairs nie pracują, nie otrzymują więc wypłaty w klasycznym tego słowa znaczeniu.

Za swoją pomoc w opiece nad dziećmi Au Pair otrzymują m.in. zakwaterowanie, wyżywienie, dostęp do wszystkich udogodnień dostępnych w domu, nierzadko również kurs językowy i bilety na komunikację miejską czy dostęp do samochodu rodziny. Oraz - kieszonkowe.

Kieszonkowe jest wypłacane co tydzień lub co miesiąc i jego wysokość zależy, oprócz, oczywiście, kraju goszczącego, rodziny goszczącej, czy nawet długości pobytu, od liczby godzin pracy Au Pair i zakresu jej obowiązków.

Wysokość kieszonkowego trudno oszacować - zwykle jest wstępnie określone w ofercie programu. Średnią wysokość kieszonkowego w krajach goszczących Europy i Ameryki można znaleźć w poniższej tabeli:

 

Kraj Kieszonkowe
USA 780-1020 USD/miesiąc
Wielka Brytania            280-740 GBP/miesiąc
Hiszpania 360 euro/miesiąc
Szwecja 4000 SEK/miesiąc
Norwegia 5200 NOK/miesiąc
Dania 4000 DKK/miesiąc
Austria 260 euro/miesiąc
Holandia 340-600 euro/miesiąc
Włochy 360 euro/miesiąc
Francja 320 euro/miesiąc
Irlandia 400 euro/miesiąc
Szwajcaria 500-700 euro/miesiąc
Niemcy 260-300 euro/miesiąc

 

Czego jeszcze można się spodziewać? Oprócz własnego pokoju, wyżywienia i kieszonkowego Au Pair mogą liczyć na co najmniej 1-2 dni w tygodniu całkowicie dla siebie, 2 tygodnie (w roku) płatnego urlopu, często nieograniczony dostęp do samochodu rodziny goszczącej, bilety na środki komunikacji publicznej czy nawet na okazję podróżowania wraz z rodziną goszczącą!