Podróż przebiegła bez żadnych problemów :-)

Na razie w domu była Pani Rotundo, teraz wyjechała do pracy, więc zaczynam sama zajmować się dziećmi. Dogadujemy się dobrze i pomimo tego, że jeszcze nie przyzwyczaiłam się do mojego obecnego trybu życia, czuję się tutaj bardzo dobrze :-)

Pozdrawiam na samym początku wszystkie przyszłe Au Pair i przesyłam trochę słońca z włoskiej ziemi!

Moje doświadczenie jako Au pair rozpoczęłam w nowym roku 2015!... i już mogę powiedzieć, że była to jedna z moich trafionych decyzji życiowych, z dwóch powodów: język obcy i poczucie samodzielności. Nie ma moim zdaniem lepszego sposobu na naukę języka obcego, jak wyjazd do kraju, w którym jest on językiem ojczystym, jak i nie ma lepszego sposobu na zakosztowania samodzielnego życia, jak ucieczka spod skrzydeł rodziców do obcego kraju.

Swoją przygodę z programem Au Pair rozpoczęłam w zeszłym roku, nawet nie musiałam szukać biura, gdyż to oni zadzwonili do mnie z propozycją zorganizowania wyjazdu. Zgodziłam się na pośrednictwo agencji, ponieważ było to mój pierwszy wyjazd i miałam bardzo duże obawy czy wyjadę oraz czy wyjadę do dobrej i sprawdzonej rodziny. Biuro AuPair.pl działało profesjonalnie i bardzo szybko, bo już po trzech dniach od złożenia aplikacji dostałam pierwszą propozycję rodziny. Mój wyjazd nastąpił już tydzień później.